laupäev, 15. detsember 2012

Me elame inimeste maailmas.

Ja see on nii-ii tohutult hea. Mõtle, kui sa elaksid merepõhjas koos kõigi nende senitundmatute olenditega, seal ühes koopas, kus juhuslikult on veel hapnikku? Niisugune, et ei kujuta ettegi. Mina igatahes.
*kliśeeliselt väljendumine*
Ja siis oleks seegi harjumuspärane...

Tänapäeva maailm ja ühiskond on jõudnud oma arengutasemele. Teadmised, kultuur, diplomaatia,
tagamõtted, allmõtted ja pealisülesanded,
suhtekorraldamised, eneseabikäsiraamatud ja muu selline. Ja valikud. Tuhanded valikud.
Ja siis valikupuudus jälle. Demokraatia ja antipaatia.
Ning inimesed ja asjad...
Asjad...
...

Ei.
Inimesed.
Ja valikud.
Loendamatud valikud.
Peab ainult ära tunda valikud ja olema teadlik kõigist võimalikest.
-Maailm sisaldab liiga palju, kõike ja kõiki ei saa teada, ütlete teie?
Tõsi. Kõike ei saagi. Kuid peab tahtma teada just oma valikuid.

Ja see on see mida mina nüüd teen. Saan tuttavaks oma võimalustega.