pühapäev, 23. oktoober 2011
inemesed ON imelikud...
Kuid...
veidrusest võib saada geniaalsus
ja tobedusest stiil.
Ongi nii.
...kui
asja täiuslikult teha (l,a)
neljapäev, 13. oktoober 2011
Tee.

Kui ma olin umbes 5-ne, tundus tulevik sellise lookleva teena, milles sirendasis kooliaastad ja peale seda ülikool ja töö, ilmselt. Ilmselt, sest alates kk lõpust hakkas pilt hägustuma ja muutus üsna uduks. Sellest polnud probleemi, aega oli laialt ja tulevikus saab ju täpsemalt otsustada siistete soovide järgi. Nüüd, olles jõudnud 11.klassi algusesse ja lähenemas on kk lõpp kohutava kiirusega, on tee endiselt kk lõpust kahtlases udus. Üsna kurb.
Kui elu möödub prooviruumis, siis kuhu jääb etendus?
Muusikakooli aastad möödusid harjutusklassides ja proovides. Ikka eksamite, kontserdite ja konkurside tarbeks.
Teatriõppes viimaks kergitati kõrguisse küsimus: Miks, mille nimel?
Milleks kontrolltöö suuremas plaanis? Mille nimel pidada sõda? Mis on kontserdi või arvestuse lõppeesmärk?
Et kontrollida teadmisi, võita või esitada oma oskusi - saab vastata. Kuid...
nüüd näib see liialt asjade keeruliseks ajamisena, kuid mis on lõppeesmärk?
Kui elu eesmärk on elamine, kulgeda, selle nimel et olla õnnelik, siis pole ju mingit sihtpunkti mille poole liikuda? Lihtne sihitu kulgemine läbi elu surmani. Kui aga paneks sihiks surma? Võiks samahästi kasutada otseteed ja kohe enda elust loobuda. Seega, kui elu mõte on elamine, ei saa olla surm eesmärgiks, mille poole püüelda. Kuid mis on eesmärk? Pisike tühiasi mille endale võtad?
Või... ah, kõik näib siin nii lihtsa ja selge küsimuste-vastuste joruna, mustvalgel kirjas ja ilmselge. Minul on aga meeleolusurutis ülima eesmärgi puudumisest.
laupäev, 8. oktoober 2011
olen unustanud oma lubaduse.
Muretsen liigselt. Vajalike ja ebavajalike asjade pärast. Kuid kus on nende vahel piir?
Põhimõtteliselt...
leiud. *iseloomustus-käib-siia*
spikriks 2=ä, 6= enamasti õ, vahel ö ning y=ü, 8=ö .
Selle jaoks et t6esti kuhugi j6uda, tuleb end yles t66tada. 6Ppida, 6ppida ja veel kord 6ppida, st akadeemisiselt, informaalselt ja sotsiaalselt. K6igiti. Tegeledagi ju alati sellega, mis on eesm2rk..
olgu see siis mis tahes. Idee, millele j6ud on suunatud, ei oma tegelikku t2htsust, asi oleneb j6ust endast. K6ik on v6imalik, kui vaid, huvi, viitsimist, tahtmist ja m6ttet on. (loe: ideed).
* * *
88 p2risolu
t6eline 88elu
mitte seks pimedas toas
ega pidu joogijoas
vaid kuu t2hed ja salap2ra
valge 8kul lendamas 2ra
suundumas 8he nii kaunilt
taeva taustal yks auring
ja siis on kadund
eal ei tagasi, ma adun
tumetumesinine
ja nii pilvitusinine
6ine sinine taevas
ei v2si vaatamast taevast
maa peale alla
kui saan lennelda katuste kohal
metsade laante ja kivimyyride ohak
ei tee kunagi liiga mu tallaalla
sest mul on tiivad ja ma lendin
t2htede poole, sinna kus n2en vendi
kaugele 2ra siit, minema
saan minna ja sirelda
see on mu v6imalus,
kasutamata j2tmine oleks patt
syya juua l6butseda
ole vait ja j2ta jutt
teeni edasi
.neljapäev, 6. oktoober 2011
Dear theatreclass...
kolmapäev, 5. oktoober 2011
veel-mõt(t)etut-mulinat

Noh, siin ma jälle siis olen. Naiivne, blond, sõnatu, sisutu. Üritama järjekordset sissekannet teha, lootes et seekord ei jää PUBLIST POST nupp puutumata.
Milles siis asi? vastust ei ole, hea et küsimuski on.
... sain pusad enne juustest välja kammitud. üks rasta on, kuid ülejäänd osa on nii pehme! ...
Kõik ... jättes täpsustamata, mis kõik täpsuse puudumisel... on üks suur sasipundar. Just nagu ülalmainutud pusa. Kammida polnud võimalik, tuli harutada ja lõigata. Kuid see selleks.
KAs te kujutate ette elu ilma eesmärgita? Mina ei kujuta.
Ma ei kujuta ette kuidas ma elan.
"Isa Goriot". Kirjeldus Pariisi kõrgkihi elust, täpsemalt, et õpetus sellest kuidas seal ellu jääda ja kuhugi jõuda on identne Tallinna eluga.. ja ehk isegi mõne teise Eesti suurlinna kohaliku eluga, ei tohiks muidugi kellelegi üllatusena tulla.
ehk siis "..peod, poed, panemine... ma lähen metsa elama!!" on jälle teemas. Jälle, sügis, jälle Tln, jälle saab iroonitsev olemus minus võitu enese tahtmata. Ei tohiks ju üllatada. Pole midagi uut.
olen üritanud hoiduda eelmise vea
Üks pladi asi veel. mis oleks pidanud olema esimene.
...ohh.. mulle tundub, nagu mõnedele inimestele tunduks, nagu mul poleks oma elu. Klammerduks kui nende külge. On küll. Ma arvan. Kuid (põhjused: !!) suure kevadise masendusajaga võrreldes ilmnes etno tõeliseks päikseks. (Kuid tallinn.. kainestas selle sõna kõige jubedamas kogemuses.) Tekkis huvi saada aimu teiste inimeste eluviisidest. Et avardada oma mulli milles ma elan. Saada aimu teistsugustest teedest. Ja ideedest. Kõige parema moodusena leidsin olevat tutvumine uute inimestega ja, kaasamata midagi vana ja roiskunut, tabula rasa'na kütmine. Sellest ka tunne mis ülal kirjeldatud.
Ja olen sunnitud möönma ka, et kuigi vahel tekib tunne, nagu oleks mõnda inimest kogu elu teadnud, tuleb mõnel hetkel välja et - ohho!- see polegi siiski nii olnud. Mitte täiesti kõrvuti looklenud teed ei saa olla siiamid.
Andestage mulle see. Ma püüan veel. (L)
teisipäev, 4. oktoober 2011
Filigraalne !!!
Ja kui nii juhtub, siis järelikult peab olema tegemist millegi vaimu äratavaga, millegi õigega ja ilmselt ka heaga... mis paneb ennast tahtma teha vähemalt sama hästi kui teised, kui mitte paremini.. põhiline et paneb tahtma teha.. .
Liiga ülevoolav et praegu paremat postitust teha. liiga ülevoolav et seda ÜLDSE KUNAGI TEHA.
Kuid klišeena...
nii see on
nagu teil näib.
loomulikult
Linnateater.


