reede, 23. mai 2014

Leidke omale aktuaalne teema...

Käes! Hetkel on selleks plaanid. Plaanid, planeerimine, plaanimuutused, plaanimajandust, tõrked plaanides, hämming... Ja see kas yldse plaanid. Miks plaanid?

Kordan oma eelmisi mõtteid: tore on lugeda raamatut, kus on kirjas enese alateadlikud mõtted. Nimelt. Kui hetkel, mil tundub et kõik lahedad ja edukad omavad elus mingit plaani, mille järgi vastaval hetkel vastavaid asju teha, loed järgnevat, on see Atlase kergendus palli maha veeretades: "Ära püüa elu sundida vastavalt mingile plaanile. Lase elul areneda loomulikult. See on palju rikkam kogemus, kui sa oleksid kunagi osanud ette kujutada. Nagu öeldakse: mine vooluga kaasa."


***

"Tõenäolsus, et juhtub mingi üldine sündmus, on palju tõenäolisem, kui konkreetne."
Tuleb naljakal moel meelde aeg, mil olin 14-15 ja teadsin, et pop olemiseks peab sul poiss olema ( juhul kui oled tüdruk). Sugereerisin endale umbes 3 kuud igal hetkel peegli ette sattudes "soovin, et mul oleks boyfriend". Ja voila, palju aega siis ei läinudki, ei soovind ju kindlat isikut enda kõrvale. Lisaks eelmainitule saab siit teise moraali ka välja lugeda, selle, mil määral sõna jõud ja soovimine toimib. See toimib. Uhkelt.

***

Shalalalalaa!

Veel yks oluline mõte

Suvel tuleb unistada, vihmalõhnalises metsas. Suvel tuleb tegutseda, toomingaaroomises linnas.
Kui pole suve, tuleb liikuda sinna kus on suvi. Enam ei oota ma suve. Ma lasen suvel end ootada ja leian ta, enne kui tema mind.
Et oluline ära ei ununeks, ytlen lisaks, et suvel on kõik rõõmsamad. Põhjamaalastele piisab vähesest, et neid hyppama panna. Suvel pole kohustusi, suvel on ellusuhtumine vabam, sellest see rõõmsam. See on oluline meeles pidada.

"Parimad raamatud räägivad sellest, mida me juba teame." -1984, by G. Orwell

... Mis ka ei juhtuks, keegi ei saa tõelist sind ära võtta. Niiet järgmine kord, kui sul oh koleda soengu päev või suur vinn keset nägu, ära poe peitu. Hoia uhkelt pea püsti. Astu maailmale vastu." 
- Eesmärgivaba elu, by Stephen M. Shapiro

Ehk veel üks raamat must have raamatute nimekirja. Nyyd on neid suisa kaks!
"Harjumuse jõud" Äripäev, autorit ei mäleta ja eelpoolmainitu.

neljapäev, 22. mai 2014

Unistada tuleb...

...kevadel. Pärastvihmases metsas, kus lõhnad on valla, nii valla on mõtted.

kolmapäev, 14. mai 2014

Mõtted hetkel, mil üritad magama jääda ning just siis läheb lamp põlema

Elus tuleb lähtuda ja tegutseda motivatsioonist ja tegutsemistahtest, niipalju kui võimalik. Mõni tegevus võib olla iseeneses ilmatuma vahva, kui motti pole ja tunne on vale, tuleb sel ajal ja kohal see kõrvale jätta.

***

Elu valikuid ja teid saab kirjeldada nagu värve. Las ma seletan. Inimesed armastavad teisi inimesi kastistada: tema on luuletaja, tema insener, muusik, näitleja, it-mees, pankur, arst, ettevõtja jpm. Ning kui üks inimene on korralikult ära kastistatud, on ta justkui perfektne spetsialist, kes esindabki ainult oma kasti ja tema kast esindab teda. Nt on perfektne pankur. Kogu elu ja mõtlemine on pankurlik. Tööl pankur, kodus pankur, sõprade seltsis pankur... Ütleme, et pankur on punane. See inimene on teiste mõistes oma kasti, st purgi esindaja, punane on tema ja tema ise on punane. Punane on ilus värv ju, onju? Ütleme, et mulle meeldib väga punane ning ma tahan ka selleks saada. See tähendab pankuriks saada. Saan majandada raha ja olla rikas. Suurepärane! Aga on üks pisike probleem. Ütleme, et ma tahan ka luuletaja olla. Luuletaja on näiteks kollane. Ja siin ilmnebki probleem. Ma ei saa olla ühteaegu pankur ja luuletaja, sest siis ma poleks enam ilus punane, ega ilus kollane, vaid mingisugune orandź!

Loo moraal on see, et lapsi õpetatakse juba varases nooruses endale värvi (elukutset, elu-kasti) välja valima. Et neist saaks perfektselt üht kindlat värvi inimesed, et teistel oleks neisse lihtsam suhtuda ja eristada. Pinnaliselt. Kuid tegelikult, kui ühte värvi saa sinu elus liiga palju, muutub see läägeks. Ebailusaks. Sellepärast tulebki eirata täiskasvanuid, kes tahavad sind oma tava kohaselt ühte värvipotti suruda, ning täita oma elu värvidega, sest värvikirev elu on ilusam!*

________________________________________________________________________
*Poliitiline märkus: "Täita oma elu värvidega" - ei mingil viisil ei olnud siin ega terves postituses kuidagi vihjatud orientatsioonile.

kolmapäev, 7. mai 2014

Vaba aasta õppetund vol X

Planeeri. Millegi tegemiseks planeeri ette. Tahad reisida -planeeri. Tahad tööle minna -  planeeri. Planeeri pikalt ette. Planeeri pikas plaanis kindlad asjad paika. Nt spontaalsed vabad hetked spontaalsete vahvuste kordasaatmiseks.

***
Töö ei pea olema hobi. See on isegi hea kui ei ole, vastupidi siianisele arvamusele. Kui saad peale tööd minna ja tegeleda hobiga, mis on erinev su tööst, on see hea, kirjutab üks veebi-disainer.
Seega esineme elu õppetund kätte saadud. Ära taha tingimata teha seda mis on hobi, tööna. Vahvus võib kaduda. Loomulikult räägin ma Viljandist, VKAst ja folgist. Noh, õigupoolest ma ei tea, kas vahvus kaob, sest ma ei käinud seal 4 aastat ega läinud pärimusmuusikuna tööle. Kuid ma kujutan ette, et nii võinuks juhtuda ja kujutlusvõime, teab teater öelda, on võimas asi.

***

Ikka veel ei tea ma kelleks ma suureks saades saada tahan. Mu isa ütleb, et tema ka veel ei tea, kuid see ei lohuta mind eriti.

***

Enesedissipliin, lul wat, sto eta.
1) mõte
2) pane kirja
3) siis tee plaan. Lõpu-kella-aegadega.
4) ja täida plaani.
Elagu plaanimajandus!

***

esmaspäev, 5. mai 2014

See hetk...

See hetk, kui sa tunned, et tõesti sul on kõik võimalik ja ameti poolest võid saada kelleks tahes või tegeleda millega iganes hing ihkab.