teisipäev, 29. oktoober 2013

T, 29.oktoobril tudengikohvikus Tallinnas.

Tegin küll plaani, kuid plaanid ongi selleks (vist), et neid muuta. Ja seepärast need mulle meeldivad.
Muutsin seda, et tegelen infoahmimise asemel eneseanalüüsiga. Ei õpi ma praegu kiirlugema, kehakeelt analüüsima, CSSSSSSi, Java, HTMLi ega autokooli teooriat, ei uuri ma väljaspool Eestit asuvaid ülikoole. Mõtlen hoopis, kes ma selline olen ja mis ma siin õige teen. Või mis ma tahan teha. Eelkõige seda.

Tulemuseks siiani on kinnituv veendumus, et ma tahan teha nüüd ja kohe projektipõhist tööd. Ajada asja kindla tulemuseni, saada raha ja rahulolu tehtust. Omada meeskonda, või siis ka olla selle liige alustuseks. Kuid mitte tegeleda tülgastavalt kaua sellega, projekti lõppedes jäägu igatsus sisse. Tahe teha veel. Olla rohkem. Unistada suurelt ja uskuda.
Jõuda palju kaugemale kui ilma usuta jõuaks.

pühapäev, 27. oktoober 2013

UUS ALGUS

Olen linnas ma. Ja samas metsas.
Olen lõpetanud kahtlemise, distsiplineerin end nüüd tegema mida tahan.

Mul on plaan.
Mul on trumbid.
Mul on päästik - iha olla teadjam, osata ja aru saada.
Mul saab olema rutiin - tegutsemine vastavalt vajadusele, seekord studeerimine.
Mul on võimalikud variandid preemiaks - iga 20 õpitud tunni järel rakendan ma õpitu töösse, mis kajastub SIIN / nauding töö tegemisest / füüsiline asi või tegevus, nt skilli omandamisel võin osta endale ihaletud eseme või minna sõpradega teatrisse. Eks ma katseta.

Selle challenge'i aluseks on eelmises MOTi postituses olnud TEDxi 20 tunni õppimise-loogika video.

JUST DO IT, NOW!

ps, raamatusoovitus: "Harjumuse jõud" by Charles Duhigg, originaalis "The power of habit: why we do what we do in life and business". Eestikeelses versioonis Äripäeva raamat (2013).

neljapäev, 3. oktoober 2013

Näete, ma sain kuulsaks, minust tehti film.

Kui ei usu, vaata ise SIIT.

Tegelen enesearendamisega siin.

Vaata suurt plaani. 200 aasta pärast?
Ei pea arstiks sellepärast minema et end tingimata ajalukku kirjutada, või sõda alustama,
kuid
 mina usun
motivatsiooni.
Selles on edasiviiv jõud.
Tahe teha, mitte raha, me kipume unustama. Elu, mitte vahendid.

Seepärast, ela! Ja naudi energiat, naera välja eenergiaimejad, muuda suhtumist.
Mõtle SUURELT.
Mõtle ise.