kolmapäev, 30. november 2011

Kui kliźeed tunda õpid

Ajavööndid vahelduvad. Meie ümber ja meis endis. Tõusud,mõõnad, c'est la vie.
Kuid sellegipoolest on hea teada oma hetkeasukohta. Koordinaadid olemas, on lihtsam hakata orienteeruma ja liikuma ühes 360 kraadilisest võimaluste suunast. Ütleme parem: ainus mõistlik. Venitada seni kuni too selge. Siis liikuda. Juhuu.



Toredate inimeste blogidest leiab reeglina toredaid asju. Kes mäletab Lord of The Dance sümfi hiilgeaegadest? Noway, aga siin on lahedam, ainest saadud sest'. et siis... teeme järgi, onju?

teisipäev, 29. november 2011

Tänavate teater...

... ja aguleide näitlejad.
Kuidas samad inimesed tulevad kordi Sinu juurde, nuttes, alati sama jutuga, küsimaks paari krossi kojusõidupileti jaoks. Või mängivad kurti, kogemata sujuvalt ka tumm olles.
Kui võrratud näitlejad nad peavad olema!
Elus tuleb mängida paremini kui laval, tarkus minu õppejõult härra Petersonilt. Tänaval ilma ellu ei jää. Tahtes tõesti jätta muljet, et sul on neid paari euri rohkem vaja kui teisel... ei pea mainimagi, et tuleb veenev olla. Teesklus, hea teesklus on sellisel juhul parim asi mis meiega on juhtunud. ...

Elulise ja lavalise mängu vahe, niihästi kui ma siiani aru olen saanud, seisneb selles et elus tuleb ennast samuti täielikult veenda, oma näitleja pool ära unustada. LAval on sul korraga, piltlikult öeldes, silmad nii ees kui taga, ehk siis sa näed ja tead kõige paremini mis järgmisena tuleb, kui samas oled "sündmusele täielikult seljaga".
Võrdlemisi raske on lõhestada end niimoodi. Kummaliselt raske. Oleksin arvanud et isiksuse kahestumine on kergemini talutav... kuid kunstlikult seda luua... ütleme nii, et mul on veel arenemisruumi. Ja seda ruumi, oi, ma kavatsen hääästi ära kasutada.

Le soleil.

reede, 11. november 2011

Veeretustest...

Elu on üks kummaline asi. Viimasel ajal on enda tundmine nagu halvenenud, siiralt ükskõik on paljudest asjadest ja üldse väga arengujärgus. Ja lähen siis mina ükspäev hilisõhtul koju, läbi vabaduse väljaku tunneli, kus nagu ikka, palju lahedaid-alakaid istub. Seekord liigutaid paar tükki natuke end ja tulid mulle vastu. Ühel gini, teisel mingi siidripurk käes. Juu mu pilk oli siis nii hukkamõistev, mantel nii vanamoodne, seong siis vanurilik, et NOORmees arvas heaks ütlema hakata midagi jaatavat oma dokumendi näitamise kohta. Lõpetada ta ei jõudnud, tuhisesin mööda. Kuid imestamapanev vahejuhtum oli siiski. Arvestades asjaolu, et minul pole veel mingit mõistlikkude numbritega dokumenti ette näidata. TÄNA veel ei ole, see tähendab. Homne on teine asi...
IZ MIN SJUPER SWEET

DIX-HUIT
ACHTTIEN
LABING-WALO
பதினெட்டு
AŚTUONIOLIKA
DEUNAW
אַכצן
18
十八
ON SəKKIS
שמונה עשרה
OSAMNAEST
TIZENNYOLC
열 여덟
OSIEMNAŚCIE
LAPAN BELAS
(või, mis minu arvates kõige armsam välja näeb:)અઢાર





Nii vana ma sel õhtul siis välja nägin. Ise ei pakuks üle 15. Võib doci näidata... khm, okei. Tore on kuulda häid arvamusi. Tänaseni veel häid. Ehk homme juba.. pole see enam kompliment. Kui vanus üldse kunagi kompliment saab olla, see on lihtsalt number, mis ajaga kaasas käib. Ainus asi sinust, mis käib kellaajaga ühes rütmis.


Piiks-piiks.

laupäev, 5. november 2011

Life!!!

You're makin' this little girl happy.
Tu fait moi heureux. (jah, seal on viga, kuid, tõesti, parandage!)
Ma armastan sind selle eest. (leia loo iva ja saad vastuse "mille?"-le)