∞.) Lõpeta muretsemine.
teisipäev, 28. jaanuar 2014
Igipõline probleem
Oli siis, oli praegu. Peab tegema midagi kasulikku.
Praegu näis siisne kasulik. Siis näis praegune kasumlikum.
Def. kasu?
***
Ei suuda elada hingeta. Kasu saab asjast hingega.
Kasutu tunne nii õige, nii väär,
pole õige, kui elada pingeta.
Eesmärgid kaovad, müüri laovad
üksikud ideed enda kaitsmiseks.
Kasu ei miskit, müür oleks kui viskist,
keegi ei jääda saa asiseks.
Kes ütles, et igal ruumil on uks
ja et välja saab ka kord tupikust?
Tuldud teed ei käida ehkki tee võib näida
valepidi nõnda õigetpidi just.
(Autor tundmata.)
Ha.
Praegu näis siisne kasulik. Siis näis praegune kasumlikum.
Def. kasu?
***
Ei suuda elada hingeta. Kasu saab asjast hingega.
Kasutu tunne nii õige, nii väär,
pole õige, kui elada pingeta.
Eesmärgid kaovad, müüri laovad
üksikud ideed enda kaitsmiseks.
Kasu ei miskit, müür oleks kui viskist,
keegi ei jääda saa asiseks.
Kes ütles, et igal ruumil on uks
ja et välja saab ka kord tupikust?
Tuldud teed ei käida ehkki tee võib näida
valepidi nõnda õigetpidi just.
(Autor tundmata.)
Ha.
esmaspäev, 20. jaanuar 2014
#ubuntu #recoverymode #I-just-reset-admin-passwd! #@terminal
See tahab olla vist twitter.
Aga minu arvutialased teadmised aina täienevad.
Thx, Google.
Ps, blogspot on HTML katsetamiseks täis pask.
Aga minu arvutialased teadmised aina täienevad.
Thx, Google.
Ps, blogspot on HTML katsetamiseks täis pask.
teisipäev, 14. jaanuar 2014
Mõte loeb!
Kõik on mõtlemises kinni. Kinni, blokeerunud on mõtlemine. Head asjad saab halvaks mõelda. Isegi kuninga kassina võib tunduda halb elada. Mõte loeb, kas ka halb mõte?
reede, 10. jaanuar 2014
Kohutav selgus.
Olgu, ütleme, et olen mõne aja juba olnud tupikus, ilma et tahaksin seda ise näha. No kujutage ette et sõidate teeotsast sisse, tupikumärk ees, ning tupikus teete tiire, ilma et tunnistaks endale et selle ringtee pealt ühtki väljasõitu ei ole. (Jah, mul on hetkel autokool pooleli, jahjah.)
No mina just avastasin et olen tupikus.
Kõik mida oodanud olen, on olukorra perfektsus, see sisaldab teadmist olukorra perfektsusest. Seda pole tulnud. Selle tajumine on valus. Suursündmuse mittetoimumine on valus. Ja see abstraktne suursündmus oli see täht, mida ma viimased aastad kümme kuskil ihalesin. (Võib minust vist uue filmi teha, sissejuhatuse tekst on checked nyyd.) Seda EI tulnud.
Teine kuri asi on see, et ma olen kliśeeliku arusaamise vangis. Nimelt just selgus mulle kohutav tõsiasi, et ma ei usu enam et oleks võimalik üheski teises valdkonnas aktiivne olles hästi elada, kui IT. See on nii stereotüüpne kui võimalik, "Mine õpi majandust või midagi reaalset(!) mis raha ka sisse toob, mitte mingit ninnu-nännutamist, mille eest kõik nii tänulikud on, kuid midagi ei maksa." Mina, kes ma pmst kõige kultuursema võimaliku valdkonna õppimise juurest just ära tulin, tunnistan, et mul on hirm valida IT, sest nüüd ma pean, seega ei taha, kuid ma pean, sest muidu ei ela ära - see kõlab nagu tagurpidi stereotüüp: teate küll, tavaliselt piineldakse aastaid mingi reaalaine teemaga, enne kui leitakse, et kunst on ikka see õige. Aga kas selles pildis hakkab tyyp kahtlema kunstis kui tema jaoks heas või halvas valikus? Pigem mitte, sest ta on nkn juba majanduslikult kindlustatud. Haa. Haa. Jess.
Mis edasi? Eesmärke pole, elu pole. Miks, Mille nimel ja muud säärasel 3 viimase kooliaasta jooksul tallele pandud õpetussõnad kummitavad ja piinavad. Kui mõni hetk tagasi, st aasta ja nii, oli mul hirm, sest siiamaani selge tee oli kattunud läbipaistmatu uduga, siis nüüd on asi teine. Mul pole enam hirmu - on ainult udu. Ausalt, pole kunagi olnud plaane kaugemaks tulevikuks kui keskkooli lõpp. Naeruväärne. Kuid tõsi, udused plaanid jaa, 5-aastaselt seda et olen kunstnik kui suureks saan, sest sel konkreetsel hetkel mul olid ees paber ja värvid ning mulle meeldis joonistada ning mõni aasta hiljem algkoolis lähtudes oma priimuse mõtteviisist lõpetada kuldmedaliga ja saada parimasse võimalikku ülikooli parimale võimalikule erialale, et olla parimal võimalikul viisil võimalikult parimalt valmis igaks võimalikuks parimaks elujuhtumiks... Läks pisut lappama, äh? Kes teab, ehk see ongi see täitumata suursündmus.
Jah, tundub et mul ei jää muud üle, st parim võimalik variant ikkagi..., kui autokool - sest see on liiga kaua kestnud, ning sisseastumised - sest ma ei taha uuel sügisel samas punktis olla; ära lõpetada ning moodsaks Nuuskmõmmikuks hakata ja seiklusi minna otsima. Ae!
No mina just avastasin et olen tupikus.
Kõik mida oodanud olen, on olukorra perfektsus, see sisaldab teadmist olukorra perfektsusest. Seda pole tulnud. Selle tajumine on valus. Suursündmuse mittetoimumine on valus. Ja see abstraktne suursündmus oli see täht, mida ma viimased aastad kümme kuskil ihalesin. (Võib minust vist uue filmi teha, sissejuhatuse tekst on checked nyyd.) Seda EI tulnud.
Teine kuri asi on see, et ma olen kliśeeliku arusaamise vangis. Nimelt just selgus mulle kohutav tõsiasi, et ma ei usu enam et oleks võimalik üheski teises valdkonnas aktiivne olles hästi elada, kui IT. See on nii stereotüüpne kui võimalik, "Mine õpi majandust või midagi reaalset(!) mis raha ka sisse toob, mitte mingit ninnu-nännutamist, mille eest kõik nii tänulikud on, kuid midagi ei maksa." Mina, kes ma pmst kõige kultuursema võimaliku valdkonna õppimise juurest just ära tulin, tunnistan, et mul on hirm valida IT, sest nüüd ma pean, seega ei taha, kuid ma pean, sest muidu ei ela ära - see kõlab nagu tagurpidi stereotüüp: teate küll, tavaliselt piineldakse aastaid mingi reaalaine teemaga, enne kui leitakse, et kunst on ikka see õige. Aga kas selles pildis hakkab tyyp kahtlema kunstis kui tema jaoks heas või halvas valikus? Pigem mitte, sest ta on nkn juba majanduslikult kindlustatud. Haa. Haa. Jess.
Mis edasi? Eesmärke pole, elu pole. Miks, Mille nimel ja muud säärasel 3 viimase kooliaasta jooksul tallele pandud õpetussõnad kummitavad ja piinavad. Kui mõni hetk tagasi, st aasta ja nii, oli mul hirm, sest siiamaani selge tee oli kattunud läbipaistmatu uduga, siis nüüd on asi teine. Mul pole enam hirmu - on ainult udu. Ausalt, pole kunagi olnud plaane kaugemaks tulevikuks kui keskkooli lõpp. Naeruväärne. Kuid tõsi, udused plaanid jaa, 5-aastaselt seda et olen kunstnik kui suureks saan, sest sel konkreetsel hetkel mul olid ees paber ja värvid ning mulle meeldis joonistada ning mõni aasta hiljem algkoolis lähtudes oma priimuse mõtteviisist lõpetada kuldmedaliga ja saada parimasse võimalikku ülikooli parimale võimalikule erialale, et olla parimal võimalikul viisil võimalikult parimalt valmis igaks võimalikuks parimaks elujuhtumiks... Läks pisut lappama, äh? Kes teab, ehk see ongi see täitumata suursündmus.
Jah, tundub et mul ei jää muud üle, st parim võimalik variant ikkagi..., kui autokool - sest see on liiga kaua kestnud, ning sisseastumised - sest ma ei taha uuel sügisel samas punktis olla; ära lõpetada ning moodsaks Nuuskmõmmikuks hakata ja seiklusi minna otsima. Ae!
neljapäev, 9. jaanuar 2014
Ole õnnelik.
1) Mine ja treeni.
2) Maga
3) Koli argipäevasele ajaveetmiskohale lähemale (kool, töö, etc.)
4) Suhted. Veeda aega inimestega, kellega soovitavalt on kahepoolne sümpaatia. Rõhutan, ainult soovitavalt.
5) Mine ja ole looduslikus keskkonnas värske õhu käes 13,9C kraadi juures.
6) Kuluta teiste peale (koos iseendaga) oma aega ja raha
7) Võta peegel, tool ja hea valgustus - naerata endale. Pole olemas üthegi inimest kes oleks naeratades kole.
8) Planeeri reisi. Planeeri.
9)Vanane. Vanemad inimesed oskavad olla õnnelikumad, väidab http://xposethereal.com/science/10-simple-things-you-can-do-today-that-will-make-you-happier-backed-by-science.html
2) Maga
3) Koli argipäevasele ajaveetmiskohale lähemale (kool, töö, etc.)
4) Suhted. Veeda aega inimestega, kellega soovitavalt on kahepoolne sümpaatia. Rõhutan, ainult soovitavalt.
5) Mine ja ole looduslikus keskkonnas värske õhu käes 13,9C kraadi juures.
6) Kuluta teiste peale (koos iseendaga) oma aega ja raha
7) Võta peegel, tool ja hea valgustus - naerata endale. Pole olemas üthegi inimest kes oleks naeratades kole.
8) Planeeri reisi. Planeeri.
9)Vanane. Vanemad inimesed oskavad olla õnnelikumad, väidab http://xposethereal.com/science/10-simple-things-you-can-do-today-that-will-make-you-happier-backed-by-science.html
kolmapäev, 8. jaanuar 2014
Uusaastalubadused...
Tavaliselt ma neid ei teeks, sest ...
Kuid see on liiga hea, et vahele jätta, sp tõotan pühalikult, et...
(pildid ütlevad nii palju rohkem)
Kuid see on liiga hea, et vahele jätta, sp tõotan pühalikult, et...
(pildid ütlevad nii palju rohkem)
Ainult 5 kuud suveni!
Seda, võiks öelda, oli peaaegu õhust tunda. Sparta jõusaal Tallinnas oli täis 2-4 liikmelisi vääksuvaid poistekampu. Kõherdeid. Mõned mullused näod ka, kuid enamik rahvast oli siiski uue-aasta-lubaduse nägu.
Päevaplaanidest. Ehk päris blogipostitus.
http://www.theodysseyexpedition.com/category/estonia
-mingi lahe vana inglismaalt, kes jooksis kolme aastaga läbi kõigi hetkel oleva 201 iseseisva riigi. Üks koht kust lugeda transpordi kohta erinevais paigus. Tarvilik kunagi loodetavasti... ei, päris kindlasti!.
Noh. nt.
Ma tõestan teile, et Termodünaamika II seadus kehtib. Entroopia.
Teisisõnu see, et inimene pole kunagi rahul sellega mis tal on ning tahab seda, mida pole.
Mina pole rahul. Selle hetkeni muidugi, kui ma enesesugereeringuga pihta hakkan, kuid enne seda punkti näeb minu harilik argipäev praegusel hetkel välja järgmine:
Tõusen ilma äratuskellata. Kui on vaja kuhugi jõuda, nt 12.00ks linna autosõidutundi, siis õhtul sugereerin seda , et ärkan kell 9. Kui eriti kindel endas pole vms, tean et on vabam graafik, ärkan pool kümme, või nagu täna, 9:33.
Seejärel teen-söön hommikust, enamasti 2 praemuna, 3 viilu peekonit ja neljandik punase kastmega ubade purgist. Lisaks röstsai ja ebatrad. piim. Tavaliselt läheb sellele ca tund, sissearvestatud kodused idüllilised hommikused nääklemised koduse rahvaga ja näo-hammaste-kastruli pesu.
Juhul kui on asjatoimetusi, st sõidutund või trenn, siis on stress bussiaegadega ja linnaminek. Cmn, jälle siin keset metsa, kus 10min + bussi-varem-tuleku-varu 5 min kulub koduuksest bussipeatuseni! Ja siis veel bussi sõiduaeg. Lihtsalt pind.
Linnas olles pole enam hullu, hää kodune. Asjad aet, st 45 min linnas benssu kulutet ja jõusaalis 5x5 kavaga keha sodiks saadud, võib pimeduse saabudes hundiisuga taas kodu, st mitme bussisõidu peale mõelda-liikuda. Pigem nii õkva kui võimalik, pole ju liialt enam rahhi mis kaloririkaste näkside (tühja kõhuga loe: imemaitsvate lemmikshokolaadide... ja muu hea-parema) ning väljassöömise peale kulutada. Kui igapäevaselt väljas süüa, nagu alles sai harrastatud, kulub raha ennasunustavalt ruttu, tõestatud.
Kui taas kodus või, mis enam juhtub - ikka kodust-lahkumata kodus, on kiire internet mu ingel. Siis on chill, teada nihu-läind päev tervisliku söömise nurgast vaadatuna, kuid ehk õnnestunud täiendamise päev. Html siin, HTML seal, CSSist kaugemale pole jõudnud. Ja reiside- ning ülikooliplaneerimisest ka mitte. Aga siiski. Viibin ennasttunnustavalt palju aega arvutis. Õhtu, umbes 18st kuni 2-3ni on enamasti oma toa ja köögi vaheline siblimine. Ahjaa, ma elan kodus, vanematekodus. Ning ma pole rahul. Kujutate ette? Mõnes teises ajahetkes, mina ei kujuta.
Aga praegu küll.
PS, ei, pole hullu ega segast, olen sugereeringuga alustanud, seega kõik ilus-kena. Jah, ainult süüa tahaks. Hästi, mitte õhtust näksi. Meh.
-mingi lahe vana inglismaalt, kes jooksis kolme aastaga läbi kõigi hetkel oleva 201 iseseisva riigi. Üks koht kust lugeda transpordi kohta erinevais paigus. Tarvilik kunagi loodetavasti... ei, päris kindlasti!.
Noh. nt.
Ma tõestan teile, et Termodünaamika II seadus kehtib. Entroopia.
Teisisõnu see, et inimene pole kunagi rahul sellega mis tal on ning tahab seda, mida pole.
Mina pole rahul. Selle hetkeni muidugi, kui ma enesesugereeringuga pihta hakkan, kuid enne seda punkti näeb minu harilik argipäev praegusel hetkel välja järgmine:
Tõusen ilma äratuskellata. Kui on vaja kuhugi jõuda, nt 12.00ks linna autosõidutundi, siis õhtul sugereerin seda , et ärkan kell 9. Kui eriti kindel endas pole vms, tean et on vabam graafik, ärkan pool kümme, või nagu täna, 9:33.
Seejärel teen-söön hommikust, enamasti 2 praemuna, 3 viilu peekonit ja neljandik punase kastmega ubade purgist. Lisaks röstsai ja ebatrad. piim. Tavaliselt läheb sellele ca tund, sissearvestatud kodused idüllilised hommikused nääklemised koduse rahvaga ja näo-hammaste-kastruli pesu.
Juhul kui on asjatoimetusi, st sõidutund või trenn, siis on stress bussiaegadega ja linnaminek. Cmn, jälle siin keset metsa, kus 10min + bussi-varem-tuleku-varu 5 min kulub koduuksest bussipeatuseni! Ja siis veel bussi sõiduaeg. Lihtsalt pind.
Linnas olles pole enam hullu, hää kodune. Asjad aet, st 45 min linnas benssu kulutet ja jõusaalis 5x5 kavaga keha sodiks saadud, võib pimeduse saabudes hundiisuga taas kodu, st mitme bussisõidu peale mõelda-liikuda. Pigem nii õkva kui võimalik, pole ju liialt enam rahhi mis kaloririkaste näkside (tühja kõhuga loe: imemaitsvate lemmikshokolaadide... ja muu hea-parema) ning väljassöömise peale kulutada. Kui igapäevaselt väljas süüa, nagu alles sai harrastatud, kulub raha ennasunustavalt ruttu, tõestatud.
Kui taas kodus või, mis enam juhtub - ikka kodust-lahkumata kodus, on kiire internet mu ingel. Siis on chill, teada nihu-läind päev tervisliku söömise nurgast vaadatuna, kuid ehk õnnestunud täiendamise päev. Html siin, HTML seal, CSSist kaugemale pole jõudnud. Ja reiside- ning ülikooliplaneerimisest ka mitte. Aga siiski. Viibin ennasttunnustavalt palju aega arvutis. Õhtu, umbes 18st kuni 2-3ni on enamasti oma toa ja köögi vaheline siblimine. Ahjaa, ma elan kodus, vanematekodus. Ning ma pole rahul. Kujutate ette? Mõnes teises ajahetkes, mina ei kujuta.
Aga praegu küll.
PS, ei, pole hullu ega segast, olen sugereeringuga alustanud, seega kõik ilus-kena. Jah, ainult süüa tahaks. Hästi, mitte õhtust näksi. Meh.
pühapäev, 5. jaanuar 2014
SRSLY, kuhu me niimoodi jõuame?!?
Oma suures soovis MITTE minna ühte teatavasse koledate-inimeste-riiki õppima, guugeldasin alternatiive. Nendeks oli...
trip.ee ->
aupair (...õäh) ->
reisimine ->
vahetusaasta, noortevahetus... ja mataki sain kuvaldaga pähe. Eesti Noorsootöö keskus. Palun väga, "riskilapsed- ja noored", "noorsootöötaja kutse", "noorsootöö kvaliteedi arendamine"... Jutt käiks nagu tootmisliini parandamisest või Viljandi Linna Arengukavast 2013-2020 või olen mina Hermione Granger.
Ja ilmselgelt perfektsionist, et ma tahan nii lihtsat asja et inimesed tahaks teha seda mida nad teevad. Või et nad teeks seda HÄSTI.
Ja siis veel see auhind. Jah, noortevahetuste (vt www.noored.ee/noortevahetus) korraldajatele jagatakse auhindu. Selle eest, et need "on suutnud parandada Euroopa noorte üksteisemõistmist." Mulle meeldib et noored üksteist mõstavad. Palun, ärge saage valesti aru... see on lihtsalt nii nunnu, et noored saavad EN rahadega pidu panna. Tõesti, on. Minu viskiriiul oleks ilma nendeta palju vaesem...
Asja point on see, et ühiskond (õukond) on alati petnud ja kavaldanud, end imetlenud ja ... selle kõige tegemist armastanud. Ja jätkab. Süsteemi, mis toimib, pole mõtet rikkuda küsimisega kas teguviis on õige või vale, juhul, kui see toimib. Lihtsalt vahel on tunne, et asi võiks olla natuke rohkem.. teate küll...
Aus.
trip.ee ->
aupair (...õäh) ->
reisimine ->
vahetusaasta, noortevahetus... ja mataki sain kuvaldaga pähe. Eesti Noorsootöö keskus. Palun väga, "riskilapsed- ja noored", "noorsootöötaja kutse", "noorsootöö kvaliteedi arendamine"... Jutt käiks nagu tootmisliini parandamisest või Viljandi Linna Arengukavast 2013-2020 või olen mina Hermione Granger.
Ja ilmselgelt perfektsionist, et ma tahan nii lihtsat asja et inimesed tahaks teha seda mida nad teevad. Või et nad teeks seda HÄSTI.
Ja siis veel see auhind. Jah, noortevahetuste (vt www.noored.ee/noortevahetus) korraldajatele jagatakse auhindu. Selle eest, et need "on suutnud parandada Euroopa noorte üksteisemõistmist." Mulle meeldib et noored üksteist mõstavad. Palun, ärge saage valesti aru... see on lihtsalt nii nunnu, et noored saavad EN rahadega pidu panna. Tõesti, on. Minu viskiriiul oleks ilma nendeta palju vaesem...
Asja point on see, et ühiskond (õukond) on alati petnud ja kavaldanud, end imetlenud ja ... selle kõige tegemist armastanud. Ja jätkab. Süsteemi, mis toimib, pole mõtet rikkuda küsimisega kas teguviis on õige või vale, juhul, kui see toimib. Lihtsalt vahel on tunne, et asi võiks olla natuke rohkem.. teate küll...
Aus.
Tellimine:
Postitused (Atom)



























